Czy wizyty u psychologa należy się obawiać?

Zawód psychologa kojarzy się wszystkim z zaburzeniami psychicznymi. Dlatego, kiedy pojawia się moment, kiedy potrzebna jest porada, pojawia się blokada psychiczna. Należy jednak pamiętać, że jest to taki sam lekarz jak każdy inny i warto zmierzyć się ze swoimi lękami, aby wyleczyć swoją dolegliwość.

Pierwsza wizyta u psychologa

Skąd blokady przed odwiedzeniem psychologa i dlaczego tak wiele ludzi się go obawia? Największy problem stanowi obawa przed krytyką ze strony lekarza, brak chęci na otworzenie się, strach przed rozdrapywaniem ran, a także przekonanie, że nikt nie jest w stanie pomóc. Pojawia się także myśl, że zapłacimy za wizytę, a nic ona nie wniesie do naszego życia. Są to jednak bezpodstawne obawy. Psycholog pomoże bez względu na to, jak bardzo problem wydaje się dziwny, bolesny, wstydliwy czy trudny. Doświadczona osoba pomoże dojść do sedna sprawy poprzez zadawanie odpowiednich pytań, otworzyć się oraz zlikwidować problem, a jeśli to niemożliwe – podpowie jak go zrozumieć i z nim żyć.

Opinie psychologiczne Szczecin – kiedy są konieczne?

Obawy przed pójściem do psychologa mają nie tylko ci, którzy posiadają związane tą dziedziną dolegliwości, ale także te osoby, które muszą dostarczyć opinię psychologiczną, aby zostać zatrudnionym. Takie zawody jak kierowca (np. karetki), pracownik wysokościowy, policjant, górnik i wiele innych, wymagają takiego dokumentu. Opinia wystawiana jest także w razie np. rozwodu i przyznania opieki nad dziećmi jednemu z rodziców, a nawet w przypadku operacji plastycznych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *