Czym należy się kierować, kupując wiertarkowkrętarkę?

Dobierając wyposażenie dla naszej pracowni, nie sposób jest zapomnieć o podstawowych narzędziach, jakimi są wiertarkowkrętarki. Te wszechstronne elektronarzędzia znajdują zastosowanie w szerokiej gamie prac, zarówno tych wykonywanych przez fachowców, jak i domowych majsterkowiczów. Ich niedroga cena oraz prosta obsługa sprawiają bowiem, że nawet osoby bez większego doświadczenia w gruntownych remontach są w stanie skutecznie się nimi posługiwać. A ponieważ na rynku nie brakuje zróżnicowanych modeli wkrętarek, warto jest zapoznać się z podstawowymi czynnikami, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

 

Najistotniejsze parametry wkrętarek

Przyglądając się dostępnym wiertarkowkrętarkom, powinniśmy zdecydować, czy wybrać model akumulatorowy czy też sieciowy. Te pierwsze są rozwiązaniem dużo popularniejszym, ze względu na brak ograniczania nas przez kabel oraz dostęp do gniazdka. Z drugiej jednak strony, wkrętarki sieciowe odznaczają się większą mocą oraz lepszą żywotnością. Zwróćmy również uwagę na typ akumulatora. Obecnie, za zalecany standard uchodzą baterie litowo-jonowe. Dobry akumulator powinien być także pojemny, oraz zapewniać nam szybkie ładowanie.

Nie bez znaczenia jest tu też moc narzędzia. Im jest ona większa, tym twardsze materiały będziemy w stanie przewiercić. Jeśli planujemy częste wiercenie w wytrzymałych powierzchniach, warto jest postawić tu na wariant udarowy. Nie zapominajmy również, że im większa moc, tym większy pobór energii. Zwróćmy też uwagę na napięcie. Jeśli jest ono większe, niż 18V, wkrętarka jest przeznaczona do kompleksowych prac, wykonywanych przez profesjonalistów. Do użytku domowego wystarczy nam więc model o niższym napięciu.

 

Wiertarkowkrętarki Milwaukee – gwarancja najwyższej jakości

Poszukując najskuteczniejszych wiertarkowkrętarek na rynku, warto jest przyjrzeć się nowoczesnym modelom, opracowanym przez renomowaną markę Milwaukee. Ergonomiczne wykonanie nie męczy rąk, nawet podczas wiercenia w twardych powierzchniach. Co więcej, nowatorska konstrukcja tych narzędzi umożliwia nam obróbkę miejsc trudno dostępnych, czyniąc je znakomitym wyborem dla zawodowców. Wkrętarki Milwaukee posiadają również bezstopniową regulację prędkości, a także nowatorski mechanizm kluczykowy, umożliwiający szybszą wymianę elementów.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *