Dobrze dobrana bielizna – booster samopoczucia

Nie jest nowością, że za sprawą odpowiedniego ubioru czujemy się nie tylko lepiej sami z sobą, ale i pewniej w kontaktach z innymi.

Na co dzień poświęcamy sporo czasu, żeby skomponować atrakcyjny i schludny strój, pozwalający nam zaprezentować się od najlepszej strony. Skupiamy się głównie na odzieniu wierzchnim, często zapominając przy tym o znaczeniu bielizny. Jest ona uznawana przez nas za mało znaczący element garderoby i traktowana czysto funkcjonalnie, przez co każdy z nas ma przynajmniej jeden komplet bielizny starej, poszarzałej w praniu lub rozciągniętej, przeznaczony nie do wyrzucenia, a – o zgrozo – do codziennego użytku. Tymczasem dobrze skompletowana bielizna wpływa na nasze dobre samopoczucie. Mamy wtedy świadomość, że nasz strój jest przemyślany na wszystkich płaszczyznach. Nie bez znaczenia są też walory wizualne – abstrahując od wyglądu samego materiału, odpowiedni fason i rozmiar bielizny może podkreślić atuty naszej sylwetki, niwelując przy tym niedoskonałości.

Jak dobrać bieliznę?

Dobierając bieliznę powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z której jest wykonany. Najzdrowsze są tkaniny naturalne, np. bawełna lub bambus. Ich struktura pozwala skórze oddychać. Ważny jest również model, dostosowany do naszej sylwetki oraz odpowiedni rozmiar, pozwalający uniknąć nieestetycznych fałdek. W razie wątpliwości zawsze można skonsultować się ze stylistą, sprzedawcą lub, w przypadku kobiet, z brafitterką.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *