Jak pielęgnować cerę mieszaną

Najpierw ustalmy, co to właściwie jest ta cera mieszana. Normalna skóra produkuje substancję, która tworzy na jej powierzchni cienką warstwę ochronną, zabezpieczającą przed działaniem czynników zewnętrznych i drobnoustrojów. Ta substancja to sebum.

Czasem jednak sebum powstaje za dużo i cera jest tłusta, świecąca i skłonna do wyprysków. Czasami jest go za mało – wtedy cera jest sucha i skłonna do podrażnień. Zdarza się również taka sytuacja, że na twarzy, obok siebie występują strefy suche i tłuste.

O ile w przypadku tych jednorodnych wystarczy dobrać odpowiednie kosmetyki, tak w przypadku cery mieszanej powstaje kłopot. Potrzeby obu rodzajów skóry są przecież diametralnie różne.

Czego potrzebuje cera mieszana

Zacznijmy od najważniejszego. Trzeba odróżnić “tłuszcz” od wody. Oba rodzaje skóry mają różne potrzeby, jeśli chodzi o regulację sebum, ale jednakowo mocno potrzebują nawilżenia.

Trudno więc będzie znaleźć takie produkty do oczyszczania skóry, które jednocześnie będą eliminować nadmiar sebum w strefie tłustej i chronić jego warstwę w suchej. To się wyklucza. Kosmetyk uniwersalny musi się wiązać z jakimś kompromisem.

Natomiast w temacie nawilżenia będzie nieco łatwiej, bo obie strefy tego potrzebują. Tym niemniej warto wybrać specjalny krem nawilżający do cery mieszanej. Warte polecenia są szczególnie kremy korzystające z dobrodziejstw natury, z roślinnymi składnikami, ze sprawdzonych ekologicznych upraw, aby jak najbardziej dopieścić naszą problematyczną skórę.

Takie kremy do zadań specjalnych i to w dodatku w wersji całkowicie wegańskiej posiada w ofercie sklep Krayna. Znajdziesz tam między innymi krem kojący do cery mieszanej, krem ujędrniający do cery dojrzałej a także męski krem nawilżający do cery mieszanej. Jego skład nadaje mu piękny zapach, dba o wszystkie partie skóry i łagodzi podrażnienia. Może więc zastąpić nawet wodę po goleniu.

Jeśli więc masz cerę mieszaną, nie musisz godzić się na kompromisy. Poszukaj takich kosmetyków, które są stworzone właśnie do Twoich potrzeb.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *