Jak pozbyć się myszy?

Ci mali, nieproszeni goście na pewno potrafią uprzykrzyć życie. Myszy w domu z jednej strony powodują niekomfortowe odczucia mieszkańców, a z drugiej, są także zagrożeniem dla różnego rodzaju instalacji, a nawet zdrowia. Dlatego warto skutecznie się ich pozbyć, żeby uniknąć wielu kłopotów. Można je oczywiście odstraszyć za pomocą rozmaitych urządzeń, ale czasami trzeba zastosować inne metody, czyli łapki na myszy, które pozwalają schwytać gryzonie, jakie już pojawiły się w piwnicy, ogrodzie i nie tylko.

Różne metody łapania gryzoni

W przypadku pułapek na gryzonie istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym schwytanie myszy jest skuteczne. Tradycyjne łapki zatrzaskowe to jedno z nich. To metoda znana od lat, ale oczywiście warto uważać w czasie jej stosowania. Raczej trudno wyobrazić sobie tego typu produkty w obiektach komercyjnych albo tam, gdzie są dzieci lub domowe zwierzęta. Powinno się wykorzystywać łapki w miejscach, do których nie mają one dostępu. Mechanizm uruchamia się bowiem w momencie nacisku i nie może to być oczywiście nacisk, którego źródłem są na przykład dzieci. Ostrożność jest zatem kluczowa.

Pułapka z klejem idealna w przemyśle

Innym sposobem na pozbycie się myszy lub szczurów jest lep. Mowa o pułapce z klejem, do której zwabia się gryzonia, a siła substancji klejącej nie pozwala mu uciec. Tego typu rozwiązania mogą być powszechnie stosowane na przykład w halach przemysłowych, ponieważ są dużo bezpieczniejsze, niż chociażby trutki. Pułapki klejowe natomiast posiadają atesty higieniczne i bez problemów można je stosować w przemyśle. Wystarczy rozłożyć produkt w tym miejscu, w którym zauważa się występowanie nieproszonych intruzów. Feromony i klej wykonają resztę pracy.

Bez wątpienia warto wykorzystywać pułapki na gryzonie tam, gdzie mali goście mogą powodować szkody materialne oraz wywoływać choroby, na przykład przez swoje odchody. Dużo bardziej kosztowne i mniej przyjemne są z pewnością leczenie oraz naprawy, niż sięgnięcie po sprawdzone rozwiązania z zakresu łapania niepożądanych myszy oraz szczurów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *