Jak przygotować mieszkanie przed pojawieniem się dziecka w domu?

Twoja rodzina wkrótce się powiększy? Już tylko kilka dni dzieli Cię od przybycia żony z noworodkiem ze szpitala? Sprawdź co musisz zrobić przed pojawieniem się Szkraba.

Pokój dziecięcy

To teraz najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Malowanie ścian oraz pranie dywanów warto zaplanować już na kilka miesięcy przed pojawieniem się dziecka. Zakup mebli oraz dodatków może chwilę poczekać. Urządzając to wnętrze staraj się myśleć o przyszłości, postaw na neutralne kolory oraz meble, które będą “rosnąć” razem z dzieckiem. Zanim się obejrzysz Twój Maluch zacznie się bawić i rysować i będzie potrzebował dodatkowej przestrzeni, dlatego nie martw się nie musisz kupować wszystkich mebli od razu i już na samym początku zdecydować jak ma wyglądać ten wyjątkowy pokój.

Generalne sprzątanie

To co z pewnością Cię czeka to tak zwane generalne sprzątanie. Musisz pomyśleć o myciu okien i praniu dywanów we wszystkich pomieszczeniach już teraz. Wraz z pojawieniem się dziecka ubędzie Ci też czasu na tak prozaiczne czynności. Nie czekaj ze wszystkim na ostatnią chwilę, tylko zacznij działać. Przy okazji przejrzyj dokładnie zawartość własnej szafy, być może znajdziesz tam ubrania i dodatki, których już dawno nie miałeś na sobie. Złota zasada porządku w szafie głosi, że jeśli nie założyliśmy czegoś przez okrągły rok to raczej się już to nie stanie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przed pojawieniem się nowego członka rodziny upewnij się, że Twój dom jest miejscem bezpiecznym dla noworodka. Postaraj się usunąć z zasięgu małej rączki wszystkie drobne przedmioty. Z czasem pomyśl o zabezpieczeniach na drzwi szafek, osłonkach na gniazda oraz organizery maskująca na kable. Z pewnością część tych rzeczy Ci się nie przyda, ale jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony i w przypadku małego dziecka w domu zawsze warto dmuchać na zimne.

Zasłużony wypoczynek

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności pomyśl także o sobie i postaraj się wypocząć zanim Twój świat stanie na głowie:)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *