Jak spędzić ferie zimowe w Kołobrzegu?

Nadmorskie miejscowości przeżywają istne oblężenie podczas ciepłych i letnich miesięcy, czyli od początku maja do końca września – nic się w tej kwestii nie zmienia od lat. Jednak czy warto zorganizować i spędzić ferie zimowe w Kołobrzegu? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie!

Cała Polska jedzie na ferie

Ferie zimowe to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu roku szkolnego; są wyczekiwane przez wszystkich uczniów i stanowią nie lada wyzwanie logistyczne dla ich pracujących zawodowo rodziców. Jak powszechnie wiadomo, dzieci poniżej siódmego roku życia nie mogą w myśl obowiązujących przepisów zostawać same w domu. Mało kto zostawia też te, które są kilka lat starsze od granicy wyznaczonej przez ustawodawcę. Dlatego na czas ferii zimowych większość rodziców bierze wolne w pracy i wybiera się z pociechami na wycieczkę. Najczęściej wybieranym kierunkiem są góry – z pewnością nikogo ta informacja nie zaskoczy. Miejscowości takie, jak Szklarska Poręba, Karpacz czy Zakopane są dosłownie oblężone przez turystów chcących spróbować sportów zimowych (głównie nart i snowboardu) i nacieszyć się górskimi widokami. Dlatego osoby, które nie lubią tłumów, szukają alternatywy na ciekawe spędzenie ferii. Czy może nią być Kołobrzeg?

Ferie zimowe w Kołobrzegu – czy warto?

Kołobrzeg jest jedną z większych nadmorskich miejscowości i pełnoprawnym miastem, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem i zorganizowaniem rozrywek, które zajmą dziecku czas. Przede wszystkim, coraz więcej jest hoteli zbudowanych bezpośrednio na plaży. Bliskość morza jest atrakcją samą w sobie! W takim obiekcie z pewnością są organizowane zajęcia dla dzieci, ponadto większość z nich jest wyposażona w kryte baseny, które dzieci wprost uwielbiają. To jednak nie wszystko; można spacerować po wybrzeżu lub udać się do kina na najmodniejszy w danym momencie filmowy hit – oczywiście dostosowany do wieku naszego potomka. Jedną z większych atrakcji w tym mieście jest Oceanarium. Takie miejsce zainteresuje dzieci i młodzież w każdym wieku! Warto się także wybrać do muzeum 6D (nie polecamy tego jednak nikomu cierpiącemu na migreny!) lub obejrzeć słynne Miasto Myszy. Dobrym pomysłem będzie także wizyta w Ukrytej Krainie, czyli interaktywnym miejscu nauki i zabawy dla dzieci – chociaż chodzą słuchy, że i dorośli wychodzą stamtąd zachwyceni. Jak widać, nawet zimą, gdy nie mamy możliwości kąpać się w morzu, ani bawić na plaży możemy zaznać interesujących rozrywek. Przecież fakt, że zdecydowana większość naszych rodaków wybiera wtedy wyjazd w góry, wcale nie jest wiążący dla wszystkich!

https://shuumhotel.pl/

Reasumując, spędzenie ferii zimowych w Kołobrzegu może być naprawdę dobrym pomysłem. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musimy obawiać się tłumów, wzmocnimy odporność dziecka dzięki wszechobecnemu nad morzem jodu, a także sami spędzimy czas w fajny i relaksujący sposób. Radzimy poważnie rozważyć kandydaturę Kołobrzegu oraz innych nadmorskich miejscowości podczas ustalania planów na najbliższe ferie. Jak widać, naprawdę warto.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *