Kosmetyki cruelty free

Wegetarianizm oraz weganizm to zjawiska, których w dzisiejszych czasach nikomu już nie trzeba wyjaśniać. Za rezygnacją z mięsa i innych produktów odzwierzęcych w codziennej diecie zazwyczaj stoją empatia i wrażliwość na cierpienie zwierząt, dostrzeganie w nich czujących i indywidualnych istot.

Nic więc dziwnego, że wyznawcy powyższej ideologii w szybkim czasie wykroczyli poza obszar spożywczy i wzięli na celownik branżę kosmetyczną.

Co stanowi o statusie cruelty free?

„Cruelty free” to termin pochodzący z angielskiego, który można tłumaczyć na „wolny od okrucieństwa”. Status cruelty free posiadają kosmetyki, których składniki na żadnym etapie produkcji nie były testowane na zwierzętach. W odróżnieniu od kosmetyków wegańskich, mogą zawierać produkty odzwierzęce, np. mleko lub wosk pszczeli. Prawo Unii Europejskiej zabrania testowania na terenie państw członkowskich, nie znaczy to jednak, że wszystkie dostępne u nas kosmetyki są cruelty free. Duże koncerny kosmetyczne często sprzedają swoje towary w Chinach, gdzie testy na zwierzętach są warunkiem wejścia na rynek. W dobie internetu dotarcie do informacji o nietestujących markach nie stanowi jednak problemu. Szerokie spektrum blogów, forów i grup na portalach społecznościowych tworzy doskonałe źródło wiadomości dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat kosmetyków cruelty free.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *