Laser na przebarwienia – skuteczność i precyzja

Jedną ze skutecznych metod usuwania niepożądanych zmian na skórze jest laser na przebarwienia. Jak przebiega zabieg z użyciem światła laserowego i jakich można spodziewać się po nim efektów? Sprawdźcie w naszym miniprzewodniku!

Jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się plam na skórze jest zastosowanie światła laserowego. Jak działa laser na przebarwienia? Jak przebiega zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać?

Laser na przebarwienia – jak to działa?

W trakcie zabiegu odpowiednio dobrany laser kierowany jest bezpośrednio na plamę, którą chcemy usunąć. Odpowiednio dobrane światło trwale niszczy zgromadzoną pod skórą melaninę. Pigment dostają się do krwiobiegu i ostatecznie usunięte z organizmu.

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu możemy odczuwać pieczenie, mrowienie lub ból, zazwyczaj więc przeprowadzany jest on z miejscowy znieczuleniem. Tuż po nim plamy ciemnieją – to znak, ze rozpoczął się proces ich zaniku. Aby pozbyć się niechcianych przebarwień niekiedy wystarczy jedna wizyta w salonie. Jednak najczęściej konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Z każdym kolejnym przebarwienie staje się jaśniejsze. Liczba wizyt u kosmetyczki czy lekarza dermatologa zależy od tego, jak głęboko umiejscowiona jest melanina, odpowiedzialna za zmianę, której chcemy się pozbyć i jak rozległe jest przebarwienie na skórze. Stosunkowo najłatwiej usunąć piegi. Koniecznie należy pamiętać o tym, by po każdym z nich chronić skórę przed słońcem.

Warto wiedzieć

Skuteczność zabiegu można ocenić po około dwóch tygodniach.Laser na przebarwienia pomaga usunąć plamy posłoneczne i soczewicowate na twarzy, dekolcie, dłoniach, przedramionach, a także przebarwienia związane z fotostarzeniem, melasmę (ostudę), piegi oraz przebarwienia pozapalne i polekowe. Do usunięcia zmian może okazać się wystarczający tylko jeden zabieg. W większości przypadków koniecznie jest jednak wykonanie serii od trzech do pięciu zabiegów, powtarzanych do miesiąc.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *