Laserowe usuwanie owłosienia – idealny sposób na gładką skórę

Depilacja jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Kobiety powszechnie usuwają zbędne włoski z nóg, okolic bikini czy pach, z kolei panowie decydują się na klatkę piersiową i plecy. Jednak owłosienie może nam dokuczać niemal w każdej partii ciała, a jego trwałe i skuteczne usunięcie pozwolić odetchnąć z ulgą i cieszyć się zdrową i idealnie gładką skórą. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się laserowe usuwanie włosów. Rozmaite urządzenia łączą w sobie tu jedno – ponadprzeciętną skuteczność i fakt, że już nigdy nie będziemy musieli martwić się o niechciane włoski.

Czy laser powoduje ból?

Wiele osób boi się pierwszego zabiegu depilacji laserowej. Kojarzy go bowiem jako coś do cięcia metalu, więc pojawia się obawa, że laser nie będzie dla naszej skóry delikatny i sam zabieg będzie bardzo bolesny. Jednak nie ma w tym ani ziarnka prawdy. W kosmetyce, dermatologii i medycynie estetycznej wykorzystuje się zupełnie inne rodzaje laserów niżeli te przemysłowe. Zabieg w żadnym razie więc nie boli. Osoby bardziej wrażliwe mogą odczuwać delikatny dyskomfort, jednak można pozbyć się go dzięki zastosowaniu maści o działaniu znieczulającym. Dodatkowym atutem są specjalne systemy chłodzenia, które sprawiają, że skóra jest delikatnie schładzana w czasie zabiegu i ból z pewnością nie wystąpi.

Ile zabiegów potrzeba dla pełnego efektu?

Jest to kwestia wysoce indywidualna. Aby laserowe usuwanie włosów było skuteczne, co oznacza, że włoski mają zniknąć na stałe i więcej się nie pojawić, zaleca się zwykle wykonanie 4-6 zabiegów w serii, pomiędzy kolejnymi robi się około 4 tygodniowe przerwy. Jednak należy pamiętać, że nasze włosy mogą być w różnej fazie wzrostu więc usunięcie wszystkich od razu może się nie udać. Niewielka ich ilość może pojawić się jeszcze w ciągu roku po zabiegu. Wówczas zaleca się wykonanie jednego dodatkowego zabiegu, aby uzyskać maksymalny efekt.

Ostatecznie, jak zakończymy laserowe usuwanie włosów, będziemy mogli na dobre zapomnieć o problemie, jakim są niechciane włoski. Nasza skóra będzie idealnie gładka, a w naszym życiu pojawi się więcej miejsca na spontaniczność, np. wyjście na basen czy plaże bez wcześniejszego przygotowania stanie się w pełni możliwe. Postawmy jednak na w pełni nowoczesne rozwiązania, które dadzą nam pewność najwyższej jakości, jak i bezpieczeństwa naszej skóry. Większość dzisiejszych zabiegów laserowych jest wyjątkowo delikatna i daje możliwość powrotu do codziennych obowiązków zaraz po zakończeniu procedury. Powinniśmy jednak pamiętać aby unikać słońca.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *