Linie transportujące

Szukasz dobrego rozwiązania do swojego przedsiębiorstwa, aby utrzymać stałe i efektywne tempo pracy? Jeśli zajmujesz się przemysłem kosmetycznym, cukierniczym, prowadzisz rozlewnię, drukarnię lub firmę logistyczną, to doskonale wiesz, jak istotne jest dzienne realizowanie zaplanowanych celów. W takich przypadkach solidnie wykonane linie transportujące są wprost niezbędne do efektywnej pracy wszystkich zespołów.

Istnieją różne rodzaje linii transportujących. Każdy ich rodzaj jest dopasowany i dostosowany do zastosowania. W zależności od tego, do jakich celów będą one wykorzystywane, tak będzie wyglądała ich specyfikacja techniczna. Wyróżnić można kilka podstawowych rodzajów linii transportujących.

Taśmy transportujące lekkie

Mimo tego że są one niezwykle lekkie, to cechują się niezwykłą wytrzymałością oraz solidnością. Wszystko to za sprawą kilku warstw, które się na nie składają. Są one bardzo elastyczne, a to dzięki szerokim modułom konstrukcyjnym. Świetnie spełniają swoją funkcję zarówno w zaawansowanej automatyce, a także transporcie magazynowym i przemyśle przetwórczym.

Taśmy transportujące dla przemysłu ciężkiego

W przypadku tego rodzaju transportu wymagana jest znacznie solidniejsza konstrukcja niż ta oparta wyłącznie na warstwach. Dlatego też taśmy do przemysłu ciężkiego bardzo różnią się od tych do transportu lekkiego. W tym przypadku taśmy są nietkane albo plecione i wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów. Są one znacznie mniej elastyczne, jednak wynika to wyłącznie z przeznaczenia. Cechują się dużą sztywnością, a także odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak przebicia i rozdarcia.

Taśmy transportujące dla przemysłu spożywczego

Bez wątpienia, jeśli chodzi o przemysł spożywczy, dużą rolę odgrywa sterylność zachowanych warunków. Żywność, która jest produkowana, musi spełniać wiele różnorodnych standardów. Taśmy dla przemysłu spożywczego posiadają specjalistyczne właściwości, dzięki którym z łatwością można usunąć transportowaną żywność. Niezależnie od tego, czy jest ona sucha, czy lepka. Dodatkowo pokryte są one warstwą odporną na ścieranie, środki chemiczne czy po prostu zużycie. Charakteryzują się niezwykłą wydajnością oraz żywotnością.

Taśmy stosowane w przemyśle tytoniowym

Tytoń zanim zostanie przeznaczony na sprzedaż musi przejść wiele określonych etapów. To selekcja, kondycjonowanie, sortowanie, segregacja oraz mieszanie. Dopiero potem są suszone oraz pakowane. Taśmy od Habasit posiadają wszelkie wymagania w związku z przemysłem tytoniowym. Cechują się one doskonałą wytrzymałością, a także długą żywotnością niezależnie od panujących warunków.

Taśmy maszynowe

Taśmy maszynowe spełniają bardzo dużą rolę w różnorodnych procesach produkcji. Mogą posłużyć do przenoszenia materiałów, pozycjonowania urządzeń, przyspieszania oraz zwalniania ruchu. Taśmy te są wykonywane z różnych tworzyw – Hamidu, poliamidu, poliuretanu. Niezwykle odporne na ścieranie, a to za sprawą zastosowanych okładzin z kauczuku. Oferują one skuteczną niezawodność, długą żywotność oraz wszechstronność, jaka spełni oczekiwania wszystkich przedsiębiorców.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *