Mydła naturalne – co warto wiedzieć?

Jeszcze do niedawna mydło w kostce uznawane było za kiepski produkt do mycia. W końcu w drogeriach znaleźć można tyle propozycji do mycia… Pachnące żele pod prysznic, mleczka, pianki zachęcały wspaniałym zapachem i pianą.

Na szczęście moda na mydła naturalne wraca! Naturalne kosmetyki okazują się pod wieloma względami o wiele lepsze od drogeryjnych produktów. Coraz częściej kierujemy się nie tylko wyglądem opakowania czy zapachem, ale przede wszystkim składem – a pod tym względem kosmetyki naturalne zdecydowanie wygrywają!

Naturalne kosmetyki – jakie wybrać?

Mydła naturalne powstają na bazie olejów i ekstraktów roślinnych; nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów i tłuszczów zwierzęcych. Naturalne kosmetyki z dobrym składem wbrew powszechnej opinii nie wysuszają: najlepsze kosmetyki naturalne pozwalają na pielęgnację każdego rodzaju skóry. Faktycznie pozostawiają one słabszy zapach od perfumowanych żeli pod prysznic i może rzeczywiście pienią się nieco mniej – na drugiej szali znajduje się jednak dobry, naturalny skład, skuteczność i ekologiczne opakowanie. Mydła naturalne zajmują niewiele miejsca, a jednocześnie są wyjątkowo wydajne, dlatego doskonale wpisują się w trend zero waste. Odstrasza Cię cena? Koszt jest porównywalny do butelki żelu pod prysznic, a wydajność – o wiele wyższa. Wypróbuj mydła naturalne i sprawdź, jak dobroczynny wpływ będą miały na Twoją skórę! Choć kostka zwykłego mydła kosztuje o wiele mniej i może kusić pięknym zapachem, postaw na naturalną pielęgnację – z pewnością nie pożałujesz!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *