Nie zostawiaj pupila na czas wakacji

Wyjazd na wczasy wielokrotnie oznacza konieczność pozostawienia zwierzaka w miejscu zamieszkania. Psa lub kota oddaje się na przykład pod opiekę komuś z rodziny albo prosi się sąsiada o zaglądania do domu w czasie nieobecności właścicieli. To oczywiście często praktykowana możliwość, ale nie każdy być może ma szansę z niej skorzystać albo nie każdy chce. Na szczęście nie trzeba pupila zostawiać w domu, a weekend nad morzem z psem jest jak najbardziej możliwy. Oczywiście pod warunkiem, że obiekt, w którym się nocuje, na to pozwala.

Wiele atrakcji nad morzem także dla zwierząt

Wyjeżdżając na przykład nad morze, w przypadku posiadania psa należy rozważyć dwie kwestie. Jedna to ta, że zwierzak na pewno będzie tęsknił. Druga – jeśli chcemy go zostawić, narzucamy na kogoś dodatkowe obowiązki. Może więc warto wybrać się razem?! Psy z pewnością mogą mieć znakomite warunki w wielu miejscach. Wspomniany weekend nad morzem z psem ma szansę okazać się świetną przygodą. Właściciele czworonoga mają pod opieką swojego pupila, a zwierzak może się wybiegać w zupełnie nowym miejscu.

Nad Bałtykiem nie brakuje miejsc, w których można pospacerować albo nawet pobiegać z psem. Lasy albo plaże (o ile nie ma zakazu) to świetne propozycje na tego typu aktywność. Zadowolony na pewno będzie i właściciel czworonoga, i sam zwierzak, dla którego takie warunki to wręcz raj. Brak samochodów, a w niektórych okresach roku także brak tłumów ludzi na pewno sprzyjają tego typu pomysłom.

Sprawdź, czy obiekt pozwala na przyjazd z psem

Oczywiście, kluczowe pytanie brzmi, czy miejsce, w którym chcemy się zatrzymać, zezwala na przyjazd z psem. Na szczęście zdarzają się obiekty, które nie mają z tym problemów i chętnie widzą turystów ze swoimi zwierzęcymi pupilami. Nawet jeśli robią to za dodatkową opłatą, to zazwyczaj jest ona symboliczna, a poza tym i tak chyba warto. Trzeba jednak pamiętać, iż ten fakt trzeba zgłosić podczas rezerwacji, aby potem nie było żadnych niespodzianek.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *