Nowoczesne toczenie cnc

Poznaj nowatorski sposób obróbki materiałów metalowych i plastikowych!

Nowatorska obróbka przedmiotów metalowych i tworzyw sztucznych pozwala na zachowanie ciągłości produkcji. Szybkim i niekosztownym sposobem na bezkolizyjną pracę maszyn jest regularna kontrola ich elementów i regeneracja metodą cnc. Brak ciągłości produkcji bywa kosztowne na właścicieli fabryk. Aby, temu zapobiec skorzystaj z toczenia i frezowania cnc.

System cnc pracuje na bazie projektu klienta, dlatego produkt końcowy jest produktem idealnym i zgodnym z oczekiwaniami. Błędy w projekcie zostają bardzo szybko zlokalizowane i zniwelowane. Zastosowanie tej metody działania ma na celu jak najszybszy powrót maszyn do pracy, aby nie generować większych strat. Toczenie cnc polega na tym, że tokarka współpracuje z systemem cnc, który działa według parametrów zapisanych wcześniej w projekcie. Najważniejsze parametry dotyczą twardości i chropowatości powierzchni oraz wymiarów gabarytowych.

Mikrokomputer ma za zadanie zlikwidować części uszkodzonych elementów. Bardzo szybki proces projektowania, eliminacji błędów i obróbki wykonania sprawiają, że w krótkim czasie uzyskujemy brakującą część.

Jak wygląda toczenie cnc?

Toczenie cnc zdaniem ekspertów stanowi dokładną obróbkę powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych przedmiotów. Najczęściej toczeniu podlegają bryły obrotowe przy współpracy z nowoczesnym systemem cnc. Toczenie polega na odłączeniu jednej warstwy od toczonego komponentu.

Nowatorska tokarka wyróżnia się metodą sterowania elementami, które są odpowiedzialne za obróbkę materiału. System cnc wraz ze specjalistą – tokarzem wykrywa najmniejsze błędy i przerywa ewentualną produkcję. Na nowo sprawdza zaprogramowane kryteria. Szybka reakcja umożliwia natychmiastową korektę.

Produkcja zostaje wznowiona zgodnie z projektem. Sterownik cnc ma za zadanie zapamiętać kryteria, które zapewniają dokładność wykonania komponentu. Toczenie cnc sprawdza się w zakładach przemysłowych podczas produkcji seryjnych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *