Ochota na słodycze – jak z nią sobie poradzić?

Słodkości pod różną postacią towarzyszą człowiekowi od wieków. Od zawsze kojarzyły się z przyjemnymi chwilami, a to dlatego, że natura stworzyła nas tak, że słodkie rzeczy najbardziej nam smakują. Z tego też powodu tak trudno walczyć z tym przyzwyczajeniem. Tym bardziej, że spożywanie słodkości powoduje uwalnianie się hormonu szczęścia, więc po prostu po zjedzeniu czegoś słodkiego, dobrze się czujemy.

Przyzwyczajenie do słodkiego smaku zaczyna się już w dzieciństwie. Dlatego też trudno nam jest z takich przyjemności zrezygnować. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. A czasami niestety trzeba ograniczenie słodkich pokarmów wprowadzić – ze względu na zdrowie. Spożywanie zbyt dużej ilości słodyczy naszpikowanych sztucznymi składnikami i konserwantami prowadzi do otyłości (która jest powodem innych chorób) i próchnicy zębów. Na szczęście wśród słodyczy znajdują się też takie, które zarówno my, jak i nasze dzieci (najwięksi chyba fani słodyczy) możemy spożywać, nie martwiąc się o negatywne skutki. Zadbał o to między innymi producent lizaków.

ZDROWA ALTERNATYWA DLA DZIECI I NIE TYLKO

Jeśli więc naszą pociechę czy też nas najdzie nieodparta ochota na słodycze, możemy sięgnąć po owoce. Jednak pamiętana z dzieciństwa odpowiedź: „Weź jabłuszko” na pytanie: „Mogę coś słodkiego?” nie zawsze jest satysfakcjonująca – zwłaszcza dla dzieci. Najmłodsi nie przepadają także za polecaną gorzką czekoladą. W takim przypadku warto sięgnąć po ofertę producenta lizaków. Lizaków o przeróżnych smakach i różnych właściwościach (niektóre z nich zawierają potrzebne do rozwoju witaminy). Jednak wszystkie łączy jedno – mają same naturalne składniki i są „czyste”, jeśli chodzi o zawartość konserwantów czy syropu glukozowo-fruktozowego. I… nadal są słodkie. Bowiem producent lizaków używa naturalnych, ale bardzo słodkich substancji słodzących, takich jak stewia czy ksylitol. Bajecznie kolorowe lizaki to nie także efekt znajdującej się w składzie całej tablicy Mendelejewa, a barwników pochodzenia roślinnego.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *