Paryż – turystyczny magnes

Paryż, stolica Europy, stolica miłości. Niejedna romantyczna dusza chciałaby przynajmniej raz w życiu zaznać magicznej aury tego miasta. Takie wyobrażenie o Paryżu jest, podobnie jak Wieża Eiffla, tylko ułamkiem atrakcji dostępnych spragnionym wrażeń turystom. Nieważne, czy jesteś fanem mody, kuchni, sztuki – na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Dla miłośników klasyki

Dla koneserów kultury wysokiej pierwszym przystankiem powinien być Luwr. Jest to jedno z najsłynniejszych muzeów sztuki na świecie. W kolekcji znajdują się dzieła mistrzów takich jak Rembrandt, da Vinci lub Vermeer. Warto też odwiedzić katedrę Notre-Dame i podziwiać jeden z najbardziej znanych przykładów architektury sakralnej na świecie. Dla turystów z Polski szczególne znaczenie może mieć zobaczenie Hotelu Lambert. Przez emigrację polskich elit po powstaniu listopadowym stał się on centrum kulturalnym paryskiej Polonii. Wieczór można umilić sobie wizytą w Operze Bastille albo w jednej z licznych paryskich winiarni, delektując się lampką doskonałego francuskiego wina.

Dla nowoczesnych

Zwiedzanie zabytków kojarzy Ci się z nudą? Wolisz coś mniej konwencjonalnego? Paryż Cię nie rozczaruje. Możesz snuć się po dzielnicy Montmartre szlakami paryskiej bohemy, skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej Dzielnicy Łacińskiej, wybrać się do pobliskiego Disneylandu albo zapisać się na warsztaty robienia makaroników. Jeśli dobrze zaplanujesz termin – może nawet uda Ci się załapać na paryski Fashion Week!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *