Skuteczne metody wiercenia w betonie

Beton to materiał, który należy do grona najczęściej wykorzystywanych w branży budowlanej. Wytrzymałość jego struktury sprawia, że wykonanie niezbędnych wierceń nie należy do najłatwiejszych czynności. W jaki sposób wykonać otwory w betonie? Czy istnieją sprawdzone metody i narzędzia do ich wykonania? Czy warto skorzystać z usług specjalistycznych firm?

Wiercenie w betonie techniką diamentową

Na polskim rynku istnieje wiele firm, które świadczą usługę wiercenia w betonie. Najczęściej stosuje się technikę diamentową. Ta metoda daje możliwość wykonania wierceń w pionie, poziomie oraz pod dowolnym kątem i kształcie. Wiercenie w betonie przy specjalistycznej realizacji ma nieograniczone możliwości w kwestii długości oraz pod względem czasu wykonania otworów. Zachowanie równych i gładkich powierzchni, ograniczenie wstrząsów, to tylko kilka zalet zastosowania tej techniki.

Wiercenie w betonie może odbyć się w trudnodostępnych miejscach i przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Niski poziom hałasu, jak i wibracji sprawi, że przy wykonywaniu odwiertów nie dojdzie do osłabienia konstrukcji posadzki, jak i całego budynku. Podczas prac wykorzystuje się bardzo często wodę, która ogranicza ilość wytwarzanego pyłu. Wiercenie w betonie można wykonać z dokładnością przewiertów o średnicy 10 do 800 mm.

Właściwości wiertnicy diamentowej

To elektronarzędzie, które wyróżnia się na tle innych wysoką wydajnością pracy oraz skutecznością eksploatacji. W dłuższej perspektywie, stosowanie tego urządzenia okazuje się niezwykle opłacalną inwestycją. Wiercenie w betonie poprzez zastosowanie tego narzędzia może odbyć przy wykorzystaniu stojaka, który gwarantuje większą stabilność podczas odwiertu. Usługa ta jest najbardziej wydajnym sposobem na wykonanie otworów w posadzce betonowej.

vawnik.com/szlifowanie-betonu/

Przy stosowaniu wiertnicy diamentowej należy zadbać o jej odpowiednie chłodzenie. Stąd wykorzystuje się „technikę na mokro”. Przy użyciu wody zapewniona jest optymalne utrzymanie temperatury wiertła, a urobek jest na bieżąco wypłukiwany. Przy cięciu na sucho, wiertło jest chłodzone tylko poprzez powietrze. W takiej sytuacji konieczne jest wyciąganie urządzenia z ciętego betonu co 60-80 sekund. Do walorów wykorzystywania wiertnicy diamentowej należy też najwyższa jakość wykonanych prac w porównaniu z innymi wiertłami czy tarczami tnącymi. Wiercenie w betonie jest najbardziej ekonomicznym i precyzyjnym rozwiązaniem w przypadku wykonywania każdej modernizacji.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *