Smoczek dla dziecka – najlepszy uspokajacz

Wbrew różnym teoriom, które starały się zanegować ideę smoczka, pozostaje on pierwszym niezastąpionym przyjacielem każdego bobasa. Znakomicie uspokaja, pozwala na koncentracje, a także ułatwia zasypanie. Przypadkowe zgubienie tego drobiazgu, to chwila krytyczna nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców. Gdyż bez smoczka bardzo często uspokojenie dziecka graniczy z cudem. Współcześnie smoczki dla dzieci są projektowane tak, żeby były jak najlepiej dopasowane anatomicznie do buzi dziecka. Żeby nie powodowały wad zgryzu, a co najważniejsze – żeby były bezpieczne. Firma Cosy Cott i jej sklep internetowy ma właśnie w ofercie takie smoczki.

EKOSMOCZKI

Cosy Cott oferuje smoczki wykonane z naturalnego kauczuku, przy których produkcji nie zostały użyte żadne szkodliwe substancje. Co ważne, smoczki te są produkowane w Europie i wytwarzane w zgodzie z obowiązującymi w Unii Europejskiej normami. W związku z tym, kupując taki smoczek, możemy być pewni, że podczas jego produkcji są przestrzegane także inne normy – dotyczące etyki w miejscu pracy. Smoczki dostępne na stronie Cosy Cott są bardzo bezpieczne i wykonane z trwałych materiałów. Co nie wyklucza tego, że użyty kauczuk jest miękki i elastyczny, czyli przyjazny dla dziecka. A to ma decydując wpływ na zadowolenie malucha. Niewielkie otwory na tarczy smoczka pozwalają dziecku swobodnie oddychać, co dodatkowo wpływa na zachowanie przez malucha spokoju.

HIGIENA SMOCZKA

Trzeba pamiętać o tym, że smoczek (także ze względów bezpieczeństwa) należy wymieniać co 30–60 dni. Chociaż smoczki oferowane przez Cosy Cott należą do jednych z bezpieczniejszych, warto przed każdym podaniem ich dzieciom, sprawdzić stan techniczny. Natomiast przed pierwszym użyciem smoczek należy wyparzyć i oczywiście poczekać, jak ostygnie. W przypadku gdy upadnie, wystarczy go umyć wodą z mydłem.

Smoczki oferowane przez Cosy Cott to smoczki w pięknych pastelowych kolorach. Mają także charakterystyczne kształty i można się pokusić o stwierdzenie, że… są bardzo stylowe.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *