Wolontariat – zaangażuj się!

Już jako dzieci marzymy o tym, żeby w jakiś sposób zmieniać świat, czy to jako bohaterski strażak, czy jako sławna aktorka. Wraz z dorosłością większość z nas zmienia priorytety, ale chęć wpływania na otoczenie poza życiem rodzinnym i zawodowym nadal gdzieś tam się tli.

Tak naprawdę nie trzeba wiele, żeby zmieniać świat na lepszy. Jedną z takich małych-dużych rzeczy jest wolontariat. To doskonały sposób, żeby wpłynąć pozytywnie na swoje środowisko, a pomagając innym, sam poczujesz się potrzebny i zyskasz większą pewność siebie.

Wachlarz możliwości

Zaangażować możesz się na wiele sposobów. Wolontariuszy szukają szpitale, fundacje pomagające chorym i bezdomnym, schroniska dla zwierząt, muzea albo oddolne stowarzyszenia mieszkańców na rzecz polepszenia komfortu życia w danym mieście, np. poprzez wspólne sadzenie drzew. Możliwości możesz szukać lokalnie, ale również na stronach skupiających oferty wolontariatów z całej Polski, a również spoza kraju. Twoja pomoc wpłynie na wymiar i szybkość efektów, wzbogaci twoje doświadczenie, a może nawet realnie zmieni czyjeś życie. Należy jednak pamiętać, że decydując się na wolontariat, bierzesz na siebie określone obowiązki, za które ponosisz odpowiedzialność. Warto więc przedtem przemyśleć swoje upodobania i predyspozycje. Podejmując świadomą i rozważną decyzję, z wolontariatem możesz przeżyć niesamowitą przygodę, czyniąc przy tym wiele dobrego.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *