Wybieramy komodę dla noworodka

Pokój dla nowego członka rodziny czy kącik dla noworodka w pokoju rodziców to nie lada wyzwanie dla mamy i taty.

Najważniejsze dla noworodka jest łóżeczko. Najlepiej wybrać takie, które będzie służyć maluchowi przez pierwsze lata – z obniżaną powierzchnią spania. Szczebelki nie mogą być zbyt daleko od siebie. Chodzi o to, żeby dziecko nie włożyło między nie główki. Praktyczne są wyjmowane szczebelki. Gdy dziecko podrośnie, będzie można je wyjąć, a przez otwór malec będzie mógł sam wychodzić. Łóżeczka z obniżanym legowiskiem i wyjmowanymi szczebelkami spełniają funkcję sofy dla dziecka. Praktycznym rozwiązaniem będzie szuflada do przechowywania pościeli.

Praktyczna komoda

Komoda dla noworodka to kolejny z podstawowych dziecięcej przestrzeni. Pozwala pomieścić wszystkie ubranka i niezbędne akcesoria. To, jaka komoda dla noworodka będzie najlepsza, zależy od preferencji rodziców oraz metrażu mieszkania. Do wyboru mamy oddzielny model do pokoju dziecka i osobny do łazienki. Istnieją też wersje komód z przewijakiem. Każdy model ma inną liczbę szuflad czy szafek. Komoda z przewijakiem jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Nie zajmuje dużo miejsca, a po demontażu przewijaka służy dziecku przez kilka lat. Co więcej na takiej komodzie pociechę dużo łatwiej przewijać, ponieważ się nie kręci i nie ma prawa spaść. Obok łóżeczka i komody można ustawić wygodny fotel. Koniecznie z podłokietnikami, dzięki którym będzie łatwiej karmić dziecko. Taki mebel jest przydatny też wtedy, gdy patrzymy, jak dziecko zasypia. W pobliżu powinien być nawilżacz powietrza. Maluszkowi nie sprzyja zbyt suche powietrze, bo może powodować trudności w oddychaniu.

Żeby nie raziło

W przestrzeni dla noworodka ważne jest też oświetlenie. Maluchy nie lubią ostrego światła. Zamiast tradycyjnej lampy w kąciku wystarczy lampka nocna. Przy komodzie z przewijakiem albo przy łóżeczku przyda się lampa z wysięgnikiem lub elastycznym ramieniem albo też lampki stołowe na klips z ruchomym ramieniem. Dobrze jest postawić w pobliżu łóżeczka sprzęt grający, który pozwoli puszczać np. muzykę relaksacyjną.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *