Żyrandole kryształowe – kwintesencja luksusu i piękna

Bogactwo, splendor, blask – takie skojarzenia wywołują żyrandole kryształowe. Niegdyś wieszano je w pałacach. Dziś tę na piękną ozdobę wszyscy mogą sobie pozwolić.

Żyrandole kryształowe upiększają wnętrza, a dzięki temu, że światło odbija się też w poszczególnych kryształkach, pięknie lśnią. Na stronie lampystudio.pl dostępne są liczne żyrandole kryształowe w przeróżnych wzorach i kształtach. My prezentujemy wam wybrane z nich wraz z propozycją aranżacji wnętrz. Zapraszamy do lektury.

Przodkami dzisiejszych żyrandoli były konstrukcje podwieszane pod sufitem, na których umieszczano od kilku do kilkunastu świeczek. Rozmieszczone były one na skrzyżowanych deskach lub na obręczy. Ten wynalazek dał możliwość lepszego oświetlenia pomieszczenia i poprawiał komfort życia. Z czasem drewniane konstrukcje zastępowano bardziej wyrafinowanymi stelażami ze szkła i kryształów, które nie tylko oświetlały wnętrze ale dodatkowo upiększały je. Dziś wraz z nowymi technologiami i nowoczesnymi materiałami wachlarz możliwości znacznie się poszerzył. W zależności od upodobań, możemy wybrać żyrandol w dowolnym stylu, nawiązującym do minionych epok w historii sztuki i wzornictwa, a także o całkowicie nowoczesne w stylu.

W stylu art deco, boho, vintage

Żyrandol kryształowy Italux Lukas PND-43383-9 to kwintesencja prostoty i piękna.

Wykonany jest ze stali i kryształu, ma kolor czarny, wysokość całkowitą 104 cm, średnicę 51 cm, i wysokość klosza – 42 cm. Nadaje się do pomieszczeń w stylu art deco, a także o charakterze postmodernistycznym oraz industrialnym. Żyrandol kryształowy Barocoo Italux MD72709-6B, jak sama nazwa wskazuje, stylistyką nawiązuje do baroku. Nadaje się do pomieszczeń w stylu boho lub glamour. Wykonany jest ze stopu metali i szkła. Ma wysokość 150 cm i szerokość 64 cm. Żyrandol Zuma line Jewellery P1550-05A to oryginalna propozycja dla ludzi, którzy czują nostalgię za stylistyką drugiej połowy dwudziestego wieku. Wykonany jest z kryształu i metalu. Wysokość – 187 cm, szerokość – 74 cm. Wszystkie wyżej wymienione żyrandole kryształowe dostępne są w sklepie lampystudio.pl. Zapraszamy na zakupy!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *